Laboratuvar

Mimarlık Bölümü lisans ve lisansüstü çalışmalar için kurulmuş yapı fiziği laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı ile metal, ahşap ve seramik işleri atölyelerini kurarak altyapısını oluşturmuştur. Yapı fiziği laboratuvarı için 2006 yılında malzeme alımlarına başlanmış, laboratuar 2009 yılında ise 210 m ’lik yeni bir mekana taşınmış ve donanımı geliştirilmiştir.

Fakültemizde bilgisayar laboratuvarı’nda Autodesk yazılımlarından Autocad ve 3ds Max ile Graphisoft yazılımı olan ArchiCAD programları kullanılmakta ve eğitimleri verilmektedir. Laboratuvarda 74 adet bilgisayar, 1 adet lazer kesici, 2 adet 3d yazıcı, 1 adet plotter yazıcı, 1 adet pafta tarayıcı ve 1 adet çok fonksiyonlu yazıcı bulunmaktadır.

Mimarlık Fakültesi öğrencilerine, kendi meslek alanlarında bilgi teknolojilerinden nasıl yararlanabileceklerini göstermek ve bu konuda eğitim vermek amacıyla kurulan bilgisayar laboratuvarları, öğrencilerin kullanımı için 9.00-12.00 ve 13.00-17.00 saatleri arasında randevu sistemiyle hizmet vermektedir.