Ödüller

2020

Ödül (Mansiyon)

Antalya Kepez Belediyesi Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri

Proje Ekibi: Doç. Dr. Ülkü İnceköse  (İ.Y.T.E.)

http://www.antmimod.org.tr/antalya-kepez-belediyesi-turgut-cansever-uluslararasi-mimarlik-odulleri-aciklandi?fbclid=IwAR21Dd2LlYdwEBL2aLPmi8t2ghU98vo6qbbL_jA22J5L6N-PK0abZ9L_7k8

 


2019

Ödül (Juri Özel Ödülü)

MimED 2019 Öğrenci Proje Yarışması

Proje Ekibi: Çiğdem Simge Ergezer  (İ.Y.T.E.)

https://www.mimed.org.tr/haberler/year/2019


2019

Ödül (Birincilik)

ARCHIPRIX-Türkiye 2019 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Ulusal Yarışması

Proje Ekibi: Efe Kurtoğlu

http://www.archiprix-tr.org/

 


2019

Ödül (Mansiyon ödülü)

Masterprise Architecture Awards

Proje Ekibi: Mimar Uğur Yıldırım, Doç. Dr. Ülku İnceköse

https://architectureprize.com/winners/winner.php?id=806&mode=hm&compID=12789


2018

Ödül (Başarı Ödülü)

MimED 2018 Öğrenci Proje Yarışması

Proje Ekibi: Hasan GÜLER  (İ.Y.T.E.)

https://www.mimed.org.tr/haberler/year/2018


2018

Ödül (Başarı Ödülü)

MimED 2018 Öğrenci Proje Yarışması

Proje Ekibi: Cansu ŞENER (İ.Y.T.E.)

https://www.mimed.org.tr/haberler/year/2018


2018

Ödül (Başarı Ödülü)

MimED 2018 Öğrenci Proje Yarışması

Proje Ekibi: Cansu SİCİMLİ  (İ.Y.T.E.)

https://www.izmir-smd.org.tr/Haberler/106/2018-Merhaba-IzmirSMD-Ogrenci-Bitirme-Projesi-Odulu


2018

Ödül (Sergileme)

İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2018

Proje Ekibi: Ceren Bingöl  (İ.Y.T.E.)

https://www.izmir-smd.org.tr/Haberler/106/2018-Merhaba-IzmirSMD-Ogrenci-Bitirme-Projesi-Odulu


2018

Ödül (Sergileme)

İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2018

Proje Ekibi: Zahide Merve Bozdemir (İ.Y.T.E.)

https://www.izmir-smd.org.tr/Haberler/106/2018-Merhaba-IzmirSMD-Ogrenci-Bitirme-Projesi-Odulu


2018

Ödül (Sergileme)

İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2018

Proje Ekibi: Onur Güngörmüş (İ.Y.T.E.)

https://www.izmir-smd.org.tr/Haberler/106/2018-Merhaba-IzmirSMD-Ogrenci-Bitirme-Projesi-Odulu


2018

Ödül (Sergileme)

İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2018

Proje Ekibi:  Eren Can Uysal (İ.Y.T.E.)

https://www.izmir-smd.org.tr/Haberler/106/2018-Merhaba-IzmirSMD-Ogrenci-Bitirme-Projesi-Odulu


2018

Ödül (Eşdeğer Ödül)

İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2018

Proje Ekibi: Muhammet Mustafa Kabakçı (İ.Y.T.E.)

https://www.izmir-smd.org.tr/Haberler/106/2018-Merhaba-IzmirSMD-Ogrenci-Bitirme-Projesi-Odulu


2018

Ödül (Sergileme)

Mimari Tasarım Arastirmalari ve Kentlere Katkisi, Öğrenci Projeleri Sergisi ve ÖdÜlleri

Proje Ekibi: Büşra Kuş (İ.Y.T.E.)

https://www.ozyegin.edu.tr/tr/mimarlik-ve-tasarim-fakultesi/mita-2018


2018

Ödül (Sergileme)

Mimari Tasarım Arastirmalari ve Kentlere Katkisi, Öğrenci Projeleri Sergisi ve ÖdÜlleri

Proje Ekibi: Bora Talun (İ.Y.T.E.)

https://www.ozyegin.edu.tr/tr/mimarlik-ve-tasarim-fakultesi/mita-2018


2018

Ödül (Sergileme)

Mimari Tasarım Arastirmalari ve Kentlere Katkisi, Öğrenci Projeleri Sergisi ve ÖdÜlleri

Proje Ekibi: Sena Kırmız  (İ.Y.T.E.)

https://www.ozyegin.edu.tr/tr/mimarlik-ve-tasarim-fakultesi/mita-2018


2018

Ödül (Sergileme)

Mimari Tasarım Arastirmalari ve Kentlere Katkisi, Öğrenci Projeleri Sergisi ve ÖdÜlleri

Proje Ekibi:Okan F.S.F. Türkcan  (İ.Y.T.E.)

https://www.ozyegin.edu.tr/tr/mimarlik-ve-tasarim-fakultesi/mita-2018


2018

Ödül (Eşdeğer Ödül)

Mimari Tasarım Arastirmalari ve Kentlere Katkisi, Öğrenci Projeleri Sergisi ve ÖdÜlleri

Proje Ekibi: Gonenç Kurpınar  (İ.Y.T.E.)

https://www.ozyegin.edu.tr/tr/mimarlik-ve-tasarim-fakultesi/mita-2018


2018

Ödül (Araştırma Ödülü)

Koç Üniversitesi VEKAM Araştırma Ödülleri

Proje Ekibi: Nazlı Taraz  (İ.Y.T.E.)


2017

Ödül (Eşdeğer Mansiyon)

ARCHIPRIX-Türkiye 2017 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Ulusal Yarışması

Proje Ekibi: Gönenç Kurpınar (İ.Y.T.E.)

http://www.archiprixturkiye.org/


2017

Ödül (Eşdeğer Mansiyon)

ARCHIPRIX-Türkiye 2017 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projeleri Ulusal Yarışması

Proje Ekibi: Selen Özdoğan (İ.Y.T.E.)

http://www.archiprixturkiye.org/


2017

Ödül (Eşdeğer Ödül)

İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2017

Proje Ekibi: Ömer Başar (İ.Y.T.E.)

http://www.izmir-smd.org.tr/Yarismalar/1/MERHABA-IZMIR-SMD-%E2%94%82-OGRENCI-BITIRME-PROJESI-YARISMASI-2017


2017

Ödül (Eşdeğer Ödül)

İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2017

Proje Ekibi: Sena Kırmız (İ.Y.T.E.)

http://www.izmir-smd.org.tr/Yarismalar/1/MERHABA-IZMIR-SMD-%E2%94%82-OGRENCI-BITIRME-PROJESI-YARISMASI-2017


2017

Ödül (Sergileme)

İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2017

Proje Ekibi: Okan FSF Turkcan (İ.Y.T.E.)

 http://www.izmir-smd.org.tr/Yarismalar/1/MERHABA-IZMIR-SMD-%E2%94%82-OGRENCI-BITIRME-PROJESI-YARISMASI-2017


2017

Ödül (Sergileme)

İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2017

Proje Ekibi: Funda Koltka (İ.Y.T.E.)

http://www.izmir-smd.org.tr/Yarismalar/1/MERHABA-IZMIR-SMD-%E2%94%82-OGRENCI-BITIRME-PROJESI-YARISMASI-2017


2017

Ödül (Sergileme)

İzmir SMD Öğrenci Bitirme Projesi Ödülleri 2017

Proje Ekibi: Selen Özdoğan (İ.Y.T.E.)

http://www.izmir-smd.org.tr/Yarismalar/1/MERHABA-IZMIR-SMD-%E2%94%82-OGRENCI-BITIRME-PROJESI-YARISMASI-2017


2017

Ödül (Birincilik Ödülü)

İzmir Karabağlar Belediyesi Kamusal Açık Mekan ve Kent Meydanı Kentsel Tasarım Proje Yarışması

Proje Ekibi: Ebru YILMAZ (Y. Mimar) (DEÜ) (Ekip Temsilcisi) Uğur BOZKURT (Y. Şehir Plancı) (DEÜ) Asiye Asil YURTSEV (Peyzaj Y. Mimarı) (Ege Üni.)

Yardımcılar: Nilcan SOLAK (Mimar) (Yaşar Üni.) Aslıhan ÇEVİK (Mimar)(Yeditepe Üni.) Merve ÇELİK (Öğrenci) (İYTE) Beyza BEYDİLLİ (Mimar) (İYTE)


2017

Ödül (Jüri Özel Ödülü)

Barbaros Evi

İzmir Mimarlık Sergisi ve Ödülleri-4

Onurcan Çakır (İ.Y.T.E.)


2016

Ödül (Üçüncülük Ödülü)

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Entegrasyon Merkezi ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Proje Ekibi: Ebru Yılmaz (DEÜ), Seçkin Kutucu (DEÜ), Yonca Kutucu (DEÜ)

Yardımcılar: Beyza Beydilli (İYTE), Pelin Aykutlar – Y. Mimar (Yaşar Üni.), Işılay Tiarnagh Sheridan (İYTE), Ömer Başar (Öğrenci, İYTE) Oğuz Bodur (Öğrenci, İYTE) Gizem Begüm Boylu (Öğrenci, İYTE)


2016

Ödül (Eşdeğer Mansiyon)

Çuhadaroğlu Alüminyum 2016 Öğrenci Proje Yarışması

Proje Ekibi: Furkan Köse (İYTE), Sena Kırmız (İYTE)


2016

Ödül (5. Mansiyon)

Kırşehir Gezegenevi ve Kültürparkı Ulusal Mimari Proje Yarışması

Proje Ekibi: Keremcan Kırılmaz (İYTE)

Danışman: Bekir Ufuk Yıldırımer, Özlem Çetin Erdal

Yardımcılar: Erdem Batırbek (İEU)


2016

Ödül (Üçüncülük Ödülü)

Kırşehir Gezegenevi ve Kültürparkı Ulusal Mimari Proje Yarışması

Proje Ekibi: Ülkü İnceköse (DEÜ)Uğur Yıldırım (Anadolu Üni.), Deniz Alkan (Trakya Üni.), Başak Karaadağ (Ankara Üni.)

Yardımcılar: Seda Duran (İYTE), Durali Erdoğdu (İYTE), Özüm Birgin (İYTE), Burçin Görür (İYTE)


2016

Ödül (Satın Alma)

Sivas Kızılırmak Köprüsü Ulusal Mimari Proje Yarışması

Proje Ekibi: Keremcan Kırılmaz (İYTE)

Danışman: Ayşegül Kırılmaz (İYTE), Rahmi Yiğit Demir


2016

Ödül (Eşdeğer Mansiyon)

Börklüce Mustafa Heykeli ve Alanı Tasarım Yarışması

Can Gündüz(İ.Y.T.E.)


2015

Ödül (Jüri Özel Ödülü)(2. Sınıf Kategorisi)

MimED 2015

Mehmet Horunlu (İ.Y.T.E.)


2015

Ödül (Genç Mimar Teşvik Ödülü)

Sign of the City Awards 2015

Gizem Yazıcı (İ.Y.T.E.)


2015

Ödül (3. Mansiyon)

Elazığ Belediyesi Gazi Caddesi Kentsel Yenileme ve Cephe Rehabilitasyonu Ulusal Mimari Proje Yarışması

Proje Ekibi: Ülkü İnceköse (D.E.Ü), Uğur Yıldırım (Anadolu Üni.), Oğuzhan Zeytinoğlu (İ.Y.T.E.), İlkem Kılıç (İ.Y.T.E.), Ilgım Tur (İ.Y.T.E.), Pınar Keskin (İ.Y.T.E.)
Yardımcılar: Tunahan Çağlayan Ekici (İ.Y.T.E.), Can Hoş (Yasar Uni.), Selen Özdoğan (İ.Y.T.E.)


2015

Ödül (Eşdeğer Ödül)

Gaziemir Aktepe ve Emrez Mahalleleri Kentsel Tasarım ve Mimari Fikir Projesi
Yarışması

Proje Ekibi: Seçkin Kutucu(Yasar Uni.), Ebru Yılmaz(İ.Y.T.E.), Yonca Kutucu (D.E.Ü)
Yardımcılar: Beyza Nur Beydilli(İ.Y.T.E.), Oğuzhan Zeytinoğlu(İ.Y.T.E.), Eric Ogwal(İ.Y.T.E.), Orhan Asan(İ.Y.T.E.), Esra Cevizci (Yasar Uni.), Can Hoş (Yasar Uni.), Engin Tayfun Bakış (Gediz Ü.)


2015

Ödül (Eşdeğer Ödül)

Gaziemir Aktepe ve Emrez Mahalleleri Kentsel Tasarım ve Mimari Fikir Projesi
Yarışması

Proje Ekibi: Büşra AL(Y.T.Ü.), Berrin Özdemir(İ.Y.T.E.), İlker İğdeli (İstanbul Bilgi Ü.)
Yardımcılar: Ozan Çelik (İstanbul Bilgi Ü.), Bihter Öztürk (İstanbul Bilgi Ü.), Tolgahan Akbulut (MİMAR SİNAN G.S.Ü.), Çağla Özardalı (İstanbul Bilgi Ü.), Salih Özkan Dursun (İ.Y.T.E.), özge Taşar (Anadolu Ü.), Elif Gözlügöl (Anadolu Ü.), Sine Yeşilkaya (Trakya Ü.)


2015

Ödül (Birincilik Ödülü)

İzmir Konak Belediyesi Hizmet Binası ve Yakın Çevresinin Düzenlenmesi Mimari Proje Yarışması

Proje Ekibi: M. Ziya İmren (İ.Y.T.E.), Mehmet Şefik Yasavul (O.D.T.Ü.)
Yardımcılar: Abdullah Kaya (Gazi Ü.), Çağrı Koçer (TED Ü.)


2015

Ödül (Mansiyon)

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla – Rönesans Holding Öğrenci Proje Yarışması

Melek Çilem Elgün, Safiye Nagehan Aytekin


2014

Ödül (Mansiyon)

Archiprix 2014 Öğrenci Bitirme Projesi Yarışması

Burak Şahin


2013

Ödül (1. Ödül)

Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması (2.Grup Elazığ Eğitim
Kampüsü)

Proje Ekibi: Seçkin Kutucu(Yasar Uni.), Ebru Yılmaz(İ.Y.T.E.), Yonca Kutucu (D.E.Ü)
Yardımcılar: Volkan Ayvalı(İ.Y.T.E.), İklim Topaloğlu(İ.Y.T.E.), Işılay Tiarnagh
Sheridan(İ.Y.T.E.), Pelin Aykutlar (Yasar Uni.), Müge Halıcı(Yasar Uni.)


2013

Ödül (5. Ödül)

Avanos’un Yeni Köprüsü ve Çevresi Mimari Proje Yarışması

Keremcan Kırılmaz, Rasim Öpöz

http://www.arkitera.com/proje/index/detay/5-odul-avanosun-yeni-koprusu-ve-cevresi-mimari-proje-yarismasi/1877


2013

Ödül (İkincilik)

İçmeler Sahil Düzenlemesi Ulusal Öğrenci Kentsel Tasarım Projesi Yarışması

Nedim Öz,Ahmet Arif Kaplan,Hazal Çağlar,Celal Coşkun


2013

Ödül (Mansiyon)

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği “İnsanlara Yeşil Binaların ve Yeşil Kentlerin Gerekliliği Nasıl Anlatılır?” Konulu Yarışma

Meltem Çetinel, Sezgi Mamaklı, Zeynep Özçam, Zeynep Sümen, Işılay Tiarnagh Sheridan


2012

Ödül (Mansiyon)

Çuhadaroğlu Alüminyum 2012 Öğrenci Proje Yarışması

Volkan AYVALI, Fatma GENÇDOĞUŞ, Işılay Tiarnagh SHERİDAN, İklim TOPALOĞLU


2012

Ödül (İkincilik)

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Ağadere Hastanesi ve Şehitliği
Fikir Projesi Yarışması

Ziya İmren, Barış Ekmakçi, Münire Sağat


2012

Ödül (Mansiyon)

Ödemiş Belediyesi Kent Merkezi ve Yakın Çevresi Ulusal Mimarlık ve
Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması
Ziya İmren, Barış Ekmakçi, Münire Sağat


2012

Ödül (İkinci Mansiyon)

PROSteel 2012 – Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

Hafize Büşra Bostancı, Mert Uygun, Şeyma Can, Alp Aslan

http://www.prosteel.org/2012/ana-sayfa-72.html

Proje görseli için tıklayınız


2012

Ödül (Dördüncü Mansiyon)

PROSteel 2012 – Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

Billur Damla Üfler, Gianluca Can Genova, Belemir Ünlü

http://www.prosteel.org/2012/ana-sayfa-72.html

Proje görselleri için tıklayınız: 1  2


2012

Ödül (Üçüncü Mansiyon)

Uşak Şehirlerarası Otobüs Terminal Kompleksi Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması

Ebru Yılmaz, Seçkin Kutucu, Yonca Kutucu, Hamidreza Yazdani, Ayşe Çolakoğlu, Pelin Aykutlar, Gizem Küçükpehlivan


2012

Ödül (Satın Alma)

Uşak Şehirlerarası Otobüs Terminal Kompleksi Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması

Emine Akbulut, Dilek Avsan, Ayşenur Ayduran, Emin Ayduran, Ferhat Demirten


2011

Ödül (Jüri Özel Ödülü)

Çuhadaroğlu Alüminyum 2011 Öğrenci Proje Yarışması

Berrin Özdemir, Endam Özkaya


2011

Ödül (Eşdeğer Mansiyon)

TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Emine Akbulut, Ömer Çelikkol


2011

Ödül (İkincilik)

Adana Çukurova İlçe Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Ziya İmren, Onat Öktem, Orkun Sönmez

http://www.mo.org.tr/index.cfm?sayfa=Yarisma&sub=sonuc&RecID=602


2011

Ödül (Özel Mansiyon)

2011 d3 Doğal Sistemler Uluslararası Mimarlık Yarışması

Ziya İmren, Onat Öktem, Zeynep Öktem (Kuş Yuvası)

http://www.archdaily.com/174354/birds-nest-a-space-for-community-onat-oktem-ziya-imren-zeynep-oktem/
http://www.d3space.org/competitions/


2011

Ödül (Üçüncülük)

Archiprix 2011 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projesi Ulusal Yarışması

Berrin Özdemir (İzmir’de Kentsel Akademi)


2011

Ödül (Mansiyon)

Archiprix 2011 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projesi Ulusal Yarışması

Gamze Kahya (İzmir’de Kentsel Akademi)


2011

Ödül (Birincilik)

Tasarımla Geleceği Yakınlaştırmak Fikir Projesi Öğrenci Yarışması

Şebnem Çakaloğulları


2011

Ödül (Yayınlanma)

“Modernite ve Ütopya” – Mimarlıkta Eleştirel Okumalar – Mimarlık Öğrencileri Yazı Yarışması 2011 (Mimarlar Derneği 1927 organizasyonu)

İlgili Linkler:

http://www.md1927.org.tr/dosyalar/metin_yarismasi_2011/afis.metin2011.jpg.jpg

http://www.md1927.org.tr/?icsayfa=1&SayfaID=29 (44 no.lu eser)

Pınar Kılıç


2011

Ödül (4. Mansiyon)

Manisa Belediyesi Hizmet Binası ve Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Seçkin Kutucu, Ebru Yılmaz, Yonca Kutucu


2011

Ödül (Birincilik)

ArkiPARC 2011 Gayrimenkul Ödülleri – Karma Kullanım Kategorisi: Çeşme Marina

Turgut Çıkış, Ahmet Sayar


2011

Ödül (Mansiyon)

Ytong Ulusal Mimari Tasarım Yarışması: “Çatılar ve Sürdürülebilirlik”

Dinçer Savaşkan

http://www.ytong.com.tr/yarisma/sonuclar.asp
http://v3.arkitera.com/yp533-ytong-ulusal-mimari-tasarim-yarismasi-catilar-ve-surdurulebilirlik.html


2011

Ödül (Satın Alma)

Ytong Ulusal Mimari Tasarım Yarışması: “Çatılar ve Sürdürülebilirlik”

Ziya İmren (Endüstriyel Dönüşüm)

http://www.ytong.com.tr/yarisma/sonuclar.asp
http://v3.arkitera.com/yp533-ytong-ulusal-mimari-tasarim-yarismasi-catilar-ve-surdurulebilirlik.html


2011

Ödül

Penn State Üniversitesi – “Creative Achievement” madalyası

Berrin Terim


2011

Ödül (Teşvik)

Karşılama – Sergi – Sunu Mekanı Ulusal Öğrenci Mimari Proje Yarışması

Tuğçe Kuruçay ve Ali Berkay Avcı


2011

Ödül (Mansiyon)

Kadıköy İskelesi ve Yakın Çevresi Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

Gamze Kahya, Endam Özkaya, Betül Ceylan


2011

Ödül (Satın Alma)

Kadıköy İskelesi ve Yakın Çevresi Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

Ahmet Çökelek, Ahmet Arif Kaplan, Erdal Kondakçı, Billur Damla Üfler


2011

Ödül (Satın Alma)

Kadıköy İskelesi ve Yakın Çevresi Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

Sinem Karakundak 


2010

Ödül (Birincilik)

‘Bina: Problem mi, Çözüm mü?’ Uluslararası Mimarlık Yarışması

Ziya İmren, Onat Öktem, Zeynep Öktem, Uri Tzarmotzky (En İyi Bağımsız Dini Yapı: Yeşil Cami)

http://buildingcompetition.faithinplace.org/winners2.html
http://www.archdaily.com/82865/green-mosque-onat-oktem-ziya-imren-zeynep-oktem-uri-tzarnotzky/


2010

Ödül (Üçüncülük)

Çankaya Belediyesi Başkanlık Hizmet Binası, Sanat Merkezi ve Ulvi Cemal Erkin Konser Salonu Ulusal Mimari Proje Yarışması

Ata Kurt (ODTÜ), Dide Dinç (İYTE), Necmeddin Selimoğlu (KTÜ)


2010

Ödül (Jüri Özel Ödülü)

Çuhadaroğlu Alüminyum 2010 Öğrenci Proje Yarışması

Berrin Özdemir, Sinem Karakundak, Tomur Canatan


2010

Ödül (Teşvik)

Archiprix 2010 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projesi Ulusal Yarışması

Ali Sakal (Balçova’da Termal SPA Merkezi)


2010

Ödül (Jüri Özel Ödülü)

Mimarlık Eğitimi Derneği (MimED), Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

Gülen Ekim


2010

Ödül (Üçüncülük)

İzmir Büyükşehir Belediyesi Opera Binası Mimari Proje Yarışması

Erhan Vural (Ekip Temsilcisi), Ozan Soya (İYTE)
Danışmanlar: Uğur Seymen (İnş. Müh.), Zühtü Ferah (Mak. Müh.), Mehmet Karadurak (Elk. Müh.), Başak Taş (Peyzaj Mimarı), Mehmet Çalışkan (Mak. Müh., Akustik Danışmanı) 


2010

Ödül (Dokuzuncu Mansiyon)

İzmir Büyükşehir Belediyesi Opera Binası Mimari Proje Yarışması

Tevfik Tozkoparan (Ekip Temsilcisi), Emre Ulaş, Ufuk Ersoy (İYTE)
Yardımcılar: Dinçer Savaşkan (İYTE), Berrin Terim (İYTE)
Danışmanlar: Güven İncirlioğlu, Can Aysan (End. Tasarımcı), Sıddık Erdoğan (İç Mimar), Arzu Kutkam Nuhoğlu (Peyzaj Mimarı), Arup Müh.- Ercan Ağar (Mak. Müh.), Cüneyt Mahmut Anadolu (İnş. Müh.), Emre Çulban (Elk. Müh.), Rob Harris (Akustik Uzmanı), Ned Crowe (Akustik Uzmanı), Alex Wardle (Sahne Mek. Uzmanı)


2010

Ödül (Birinci Mansiyon)

ODTÜ Öğrenci Merkezi Binası ve ODTÜ Meydanı Mimari Proje Yarışması

Ziya İmren (İYTE), Onat Öktem (ODTÜ)


2010

Ödül (İkincilik)

Gazipaşa Belediyesi Cebeli Tepesi Simgesel Yapı Mimarisi Proje Yarışması

Ziya İmren (İYTE), Onat Öktem (ODTÜ)


2010

Ödül (Üçüncülük)

İzocam 10. Üniversitelerarası Yalıtım Yarışması

Gizem Bayhan, Dinçer Savaşkan


2009

Ödül (Teşvik)

Archiprix 2009 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projesi Ulusal Yarışması

Dide Dinç


2009

Ödül (Birincilik)

TMMOB Şehir Plancıları Odası Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödülü-2009: Datça Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi Projesi

Can Kaya


2009

Ödül (Üçüncülük)

Mekanar Ödüllü Soru: “Odada yatağın yerini değiştirdiğinizde oda değiştirdiğiniz söylenebilir mi? Eğer değilse değişen nedir?”

İpek Ek


2009

Ödül (Üçüncülük)

Kent Düşleri – 4, Kızılay Meydanı Çevresi Kentsel Tasarım Ulusal Fikir Proje Yarışması

Gizem Bayhan, Dinçer Savaşkan


2009

Ödül (Satın Alma)

Karaköy İskelesi ve Yakın Çevresi Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

Gizem Bayhan, Dinçer Savaşkan


2009

Ödül (Satın Alma)

Denizli Hükümet Konağı Mimari Projesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Projesi Yarışması

Seçkin Kutucu, Ebru Yılmaz, Yonca Kutucu, Rabia Bolposta, Arzu Uçal, Selçuk Balkan, Özenç Özdere


2009

Ödül (Birincilik)

İzocam 9. Üniversitelerarası Yalıtım Yarışması

Türkan Özbalta, Nevra Kars, İlknur Erlalelitepe, Hasan Gül


2008

Ödül (Birincilik)

Arkitera İşveren Ödülü – Kamu Kategorisi: Datça Belediyesi Cumhuriyet Meydanı Düzenlemesi

Can Kaya


2008

Ödül (İkinci Mansiyon)

Fethiye Belediyesi Alışveriş ve Yaşam Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Ziya İmren


2007

Ödül (Birincilik)

2010 İstanbul Taksisi Canlı Proje Yarışması (İstanbul Tasarım Haftası kapsamında)

Burak Sarı


2007

Burs

British Academy Economic and Social Research Council Visiting Fellowship

Erdem Erten


2006

Ödül (İkincilik)

Varsak Belediyesi Belediye Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Recep Esengil, Zeynep Esengil


2006

Ödül (Mansiyon, Öğrenci Kategorisi)

Beton Tasarım Yarışması

Reşat Yılmaz


2006

Burs

German Academic Exchange Service (DAAD) Visiting Fellowship

Yenal Akgün


2006

Ödül (Mansiyon, Öğrenci Kategorisi)

Beton Tasarım

Cem Tütüncüoğlu, Keremcan Kırılmaz


2006

Ödül (Üçüncülük)

İzmir Konak Belediyesi Uzundere Rekreasyon Vadisi Proje Yarışması

Bilgen Boyacıoğlu, Cem Muyan, Yenal Akgün


2006

Ödül (Dördüncü Mansiyon)

İzmir Konak Belediyesi Uzundere Rekreasyon Vadisi Proje Yarışması

Işın Can, S. Bahar Durmaz, Can Kaya


2005

Ödül (Birincilik)

Bursa Santral Garaj Kent Meydanı Mimari ve Kentsel Tasarım Yarışma Projesi.

Seçkin Kutucu, Yonca T. Kutucu, Ebru Yılmaz, Uğur Bozkurt,


2005

Ödül (Teşvik Ödülü, Öğrenci Yarışması)

MİMED, Mimarlık Eğitimi Derneği tarafından düzenlenen yarışma. 4.Sınıf Kategorisi

Tolga Kezer


2005

Ödül (2. Mansiyon, Öğrenci Yarışması)

Sergileme Sistemi Tasarımı Yarışması

Tolga Kezer


2005                        

Ödül (Yılın Lisansüstü Tezi Ödülü) 

2004-2005 öğretim yılında Prof.Dr. Cevat Erder danışmanlığında tamamladığı Mimarlıkta Doktora tezi ile ODTÜ F.B.E., S.B.E., U.M.E. ve D.B.E. ortak komitesi tarafından verildi.

Zeynep Aktüre


2005 

2005 Scott Opler Emerging Scholar Membership of the Society of Architectural Historians.

Zeynep Aktüre


2004

Ödül (Birinci Yıl Başarı Ödülü, Öğrenci Kategorisi)

MİMED Ödülleri

Zeynep Esengil


2004

Ödül (İlk 20’ye kalmıştır)

Yaşlılar Yurdu Uluslararası Fikir Yarışması

Emre Ergül


2004

Ödül (2. Mansiyon)

Eskişehir-Tepebaşı Belediye Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Emre Ergül (Yardımcılar: Alp Kantarcı, Mustafa Yılmaz Hançerli, M. Ziya İmren)


2003

Ödül (5. Mansiyon)

İzmir Konak Belediyesi Yeşilyurt Spor Kompleksi

Ersin Pöğün, Volkan Duruk, R. Kıvılcım Duruk, Arif Can Aysan, Tolga Kezer


2003

Ödül (Başarı Ödülü, Öğrenci Kategorisi)

Akdeniz Ülkeleri Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

Tolga Kezer


2002

Ödül (Mansiyon)

Depreme Uyarlı Yerleşimler Mimari Fikir Yarışması

Emre Ergül


2001

Ödül (Üçüncülük)

Kadıköy Meydanı-Haydarpaşa Kentsel Tasarım Yarışma Projesi.

Emre Ergül, Seckin Kutucu, Ebru Yılmaz


2001                                                                                                                                         

Ödül Sergi Katılım Hakkı (ilk 10)

Beymen Academia: Portfolyo’dan Hayata                                                                             

Nilüfer Talu                                                                                        


2001                                                                                                                                              

Ödül Başarı Belgesi Ev Aksesuarları Kategorisi(İlk 3)                                                   

Beymen Academia:Dem Çay Seti

Nilüfer Talu


2000

Ödül (Üçüncülük)                                                                                                      

ÜÇGE Mağaza ve Market Ekipmanları A.Ş.. Stand Kategorisi. Mobil Stand Tasarımı.

Nilüfer Talu


1998                                       

Ödül (Birincilik)

Izmir Belediyesi için hazırlanan Akvaryum Projesi, 6. Ulusal Mimarlık Ödülleri.

Ahmet Eyüce, Özen Eyüce, Koray Korkmaz , Seçkin Kutucu, Ebru Yılmaz


1996

Ödül (Jüri Ödülü)

Bandırma-Cinçukuru Kent Merkezi Mimari Proje Yarışması

Emre Ergül


1996                                       

Ödül (Üçüncülük)

Graduate Student Project, Turkish Prefabrication Association Competition.

Koray Korkmaz , Seçkin Kutucu, Ebru Yılmaz


1996                                                                                                                                         

Ödül (1. Mansiyon, Öğrenci Kategorisi)                                                                         

Işıklar Holding A.Ş. & Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İşbirliği. Kampüs Kapısı Tasarımı.

Nilüfer Talu


1995                                                                                                                                          

Ödül (Satın Alma) Ayrıca Türk Serbest Mimarlar Derneği’nden başarı belgesi aldı.

T.C. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından düzenlenen Ankara Kongre ve Kültür Merkezi ulusal mimari proje yarışması,                                                                                 

A. Yertutan, S. Bayrak, S. Doğan, Zeynep Aktüre   


1995 

Ödül (Büyük Ödül, Öğrenci Kategorisi)

1994-1995 Akademik Yılı  Türk Serbest Mimarlar Derneği Ödülleri.

Grafik Tasarım.

Nilüfer Talu                                                    


1995 

Ödül (Mansiyon, Öğrenci Kategorisi) 

Çimentaş–Gazbeton A.Ş.. & Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İşbirliği. Sağlık Ocağı Tasarımı.                                                                             

Nilüfer Talu


1992                                                                                                                                          

Ödül (10 Eşit ödülden birini almıştır)                                                                                 

T.C. Kültür Bakanlığı’nın Gelenekten Geleceğe Evimiz konulu ulusal mimari fikir yarışması,

S. Doğan, A. Kırmıt, Zeynep Aktüre